Breaking News

Niewielki budynek na działce pracowniczej? Rewelacja!

W niektórych przypadkach nie wiadomo, jak postąpić z posiadaną działką pracowniczą. Oddać czy w ogóle o niej nie myśleć? Nie rób tego! Na pewno znajdzie się sporo pomysłów na to, jak ją efektywnie użytkować. Dlatego warto przybliżyć trochę opcji – jak wykorzystać działkę POD.

Zabudowa na działce z altaną lub domkiem

Każdą działkę powinniśmy urządzić zgodnie z aktualnymi potrzebami. Jeśli mieszczą się dalej od naszego stałego adresu, przydadzą się na nich domki drewniane. W ten sposób pojawia się możliwość, by odpocząć po codziennych zmaganiach w doskonałej lokalizacji. Jednakże rzecz nie prezentuje się tak prosto, jak by się mogło wydawać. Miejmy na względzie, że na takiej działce nie wznosi się budowli, której całkowita wartość metrażu okaże się wyższa od 35 m2 . Musimy mieć to na uwadze, planując podjęcie inwestycji. Za to gdy go stworzymy, to będziemy mogli cieszyć się udanymi spotkaniami z najbliższymi albo przyjaciółmi. Najmocniej powinno się to docenić, gdy będzie ona w pewnej odległości od miejsca zamieszkania. Następną ciekawą opcją na budowę na działce pracowniczej będzie altana. Altana jest oszczędniejsza niż domki drewniane, a posłuży tak samo dobrze do korzystania z towarzystwa w gronie znajomych. Z tym że mankamentem altanki jest to, że nie chroni ona skutecznie przed opadami i wiatrem, przez co w mniej upalną pogodę możesz mieć problem z tym, żeby nie zmoknąć albo zmarznąć.

Na to trzeba zwrócić uwagę

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, by sama budowla nie była większa niż niż 35 m2, w przeciwnym razie musimy mieć pozwolenie na budowę. Ponadto wysokość dachu jest ważny, gdyż wartość do 5m (dachy strome) i 4m przy dachach płaskich to granica, której nie powinno się przekroczyć. Jak zagospodarować ten metraż, by urządzić domki drewniane mazowieckie w sposób funkcjonalny i zmieścić tam wszystko, co niezbędne? Gdy pragniemy dość użytecznego domku, to ciężko jest wykonać to na tak małej powierzchni, dlatego warto mieć to wcześniej zaplanowane. Dlatego opłaca się nabyć schemat budowy takiego domku, dzięki którym wszystko będzie dokładnie zaplanowane.