Breaking News

Jak uzyskać odpowiednie odszkodowanie

W Polsce wciąż przytrafiają się wypadki i niestety bywają opłakane w skutkach. Na szczęście korzystamy z możliwości ubezpieczeń komunikacyjnych. Wydawałoby się, że to wystarczy, byśmy mogli zminimalizować straty. A jak jest w rzeczywistości?

Załóżmy, że zaszedł wypadek i odnotowałeś szkodę zdrowotną lub materialną. Wszystko wygląda na nieskomplikowane i otrzymanie odszkodowania będzie raczej formalnością. Powinieneś mieć świadomość, że ubezpieczalnia zrobi wiele, by zminimalizować wartość wypłaconego świadczenia. Niestety w większości przypadków, jeśli myślimy o kwocie proporcjonalnej do naszej straty, będzie trzeba się o to bardzo postarać. Najlepiej zawczasu zorientować się, jakie kroki mogą działać na naszą korzyść. Dobrze będzie skorzystać z popularnych teraz kancelarii odszkodowawczych.
A może sprawa trafi do sądu

To raczej niesprawiedliwe dla poszkodowanego, ale kwestie te nierzadko, niezależnie od pism, wniosków, odwołań i skarg, mają swój finał przed sądem. To oczywiste, że ubezpieczyciel korzysta z doświadczenia własnych adwokatów, którzy udowodnią brak zasadności roszczeń ubezpieczonego. Warto zatem sprawdzić równie kompetentne osoby i zatrudnić je po swojej stronie. Poszukiwanie fachowca to dziś prosta czynność, trzeba jedynie umieścić w wyszukiwarce frazy na temat odszkodowań i interesującą nas lokalizację np. prawnik Łódź. Prawnik zazwyczaj umawia się na prowizję od zasądzonej sumy, więc zatrzyma się na wysokim poziomie odszkodowania.

kompletuj dokumenty według wytycznych pełnomocnika

Zanim jednak wejdziecie na drogę procesową, której rzecz jasna staramy się uniknąć, radca pokieruje cię, jak najlepiej poprowadzić postępowanie. Przy tym będzie niezbędna dokładnie zebrana dokumentacja, jako podstawa wszelkich roszczeń. To twój prawnik z kancelarii wskaże ci konieczne dokumenty i wnioski, które musisz zgromadzić. Mogą się tam znaleźć fotografie, wyceny, zeznania świadków, dokumentacja medyczna itp. Pracownicy agencji podpowiedzą Ci też skąd wziąć dowody na poniesioną szkodę.

Uważasz, że ubezpieczyciel zaniżył świadczenie? Pójdź z tym do prawnika!

Zaniżanie świadczeń to powszechna strategia ubezpieczalni. Należy się odwoływać, gdyż często jest to skuteczne, nawet jeśli jeszcze nie korzystałeś z odwiedzin w kancelarii. Jeśli ubezpieczyciel bez problemu przystał na propozycję świadczeniobiorcy, ile musi mieć w zanadrzu w odniesieniu do naszego przypadku? Kiedy nie możesz pogodzić się z małym świadczeniem, zapytaj radcy, czy można otrzymać wyższą stawkę.