Breaking News

Krótki set o single jersey – czy musisz znać ten wyjątkowy splot?

Czy przyda Ci się wiedza o splocie single jersey?

Obecnie wybieramy spośród mnogich rodzajów tkanin i dzianin, jednakże single jersey niewątpliwie mieści się w ich ścisłej czołówce. Wiąże się to z z jego uniwersalnością oraz wytrzymałością, dlatego przy jego pomocy pojawiają się zarówno koszulki, bieliznę nocną, jak i pozostałe części ubrań.

Single jersey – jaki to rodzaj materiału?

Wyrażenie single jersey określa jednołożyskowy splot, dokładnie dlatego opisuje się go jako pojedynczy, podobnie pensof. W efekcie wytworzy się materiał cieńszy od dresówki, za to dorównujący jej wytrzymałością. Co charakterystyczne, w tym materiale możemy zaobserwować zjawisko innych wzorów na wierzchu i spodzie. Przywołajmy popularny splot swetrowy, który sprawdza się w przemyśle odzieżowym. Po jednej stronie widzimy rzędy z regularnych trójkątów. Druga część prezentuje fale – tych nie można nie dostrzec. W przypadku omawianego splotu możemy zauważyć różne rodzaje gramatury. 165 gramów wynosi ten parametr w przypadku popularnych, lekkich wersji. Cienki materiał o takiej wadze posiada brzegi, które nieco się rolują. Można też spotkać single jersey 200 gramów, który jest nade wszystko szczególnie zwarty i sprężysty pod palcami. To najmocniej wykorzystywany typ ze względu na oporne rolowanie się brzegów i ogromny wybór produkowanych dzianin.

Gramatura ma znaczenie. Podpowiadamy, jak to uwzględnić przy zakupie

Przed zakupem materiałów trzeba znaleźć wartość gramatury produktu. Hasło „gramatura” oznacza dokładnie tyle co wartość liczbowa ciężaru własnego. Fizycznie rzecz biorąc wynik dotyczy ciężaru 1 m kw. tekstyliów. Gramatura materiałów zależy od grubości włókien, ich masy oraz typu wykorzystanego splotu. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wraz ze wzrostem gramatury materiały powinny być większe objętościowo, jednak w realu wszystko jest nieco odmienne. Wiąże się to z różnymi czynnikami, które mają wpływ na gramaturę. Za przykład możemy wziąć dzianinę wyróżniającą się sprężystością, dosyć grubą, ale powstałą z leciutkiej przędzy. zachowuje lekkość. Właśnie z tego względu gramatura nie musi definiować objętości. Podczas kupowania na stronie internetowej należy przeczytać załączony opis lub skontaktować się z personelem sklepu. Ktoś, kto zna się na rzeczy, od ręki zrealizuje prośbę i przekaże w trybie uzupełnienia kolejne zdjęcia lub dodatkowe wiadomości.