Breaking News

Co zrobić z pustą działką?

Wielu ludzi pragnie mieć prywatny kawałek ziemi, zwłaszcza taką, która położona jest na wsi. Bywa, że po realizacji naszego marzenia, nie mamy koncepcji w jaki sposób racjonalnie wykorzystać nasz ukochany ogródek.

Co można zrobić, aby dobrze wykorzystać pustą przestrzeń na działce

Problem zagospodarowania pustego terenu koniecznie trzeba stosownie przeanalizować, by przychodzące nam do głowy koncepcje nie okazały się w rezultacie na wskroś spudłowane lub totalnie nieodpowiednie. Ideą, która przypadnie do gustu wielu osobom może być zorganizowanie na naszej działce ogródka. Może to być możliwość posadzenia kwiatów czy drzewek owocowych. Nie ulega wątpliwości, iż aromat samodzielnie wyhodowanych jabłek czy gruszek bywa bezdyskusyjnie bezkonkurencyjny oraz mistrzowski. W sytuacji, gdy dysponujemy własną działką, nie zapominajmy o tej możliwości. Pielęgnowanie pietruszek lub kalarepy nie wymaga dużego doświadczenia. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mieli szansę, aby rozkoszować się wyjątkowym aromatem, którego nie można porównać do tego charakterystycznego dla warzyw wytwarzanych z użyciem sztucznych nawozów. Pielęgnacja roślin to pomysł w sam raz także dla osób, które szukają nowego hobby – ogrodnictwo niejednemu przypadnie do gustu. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na uprawę własnych warzyw, czy nie, z pewnością na działce nieodzowny będzie magazyn na narzędzia. Bardzo łatwo zrobić go z naturalnego materiału, najlepiej z drewna. Z drewna możemy zrobić również altankę, umilającą korzystanie z naszej działki. Za sprawą altanki możemy spokojnie odpocząć z naszą rodziną bądź ze znajomymi – w takim towarzystwie miło jest spędzić długi weekend. Za sprawą altanki kapryśna pogoda nie będzie nam straszna – nawet burza nie zmusi nas do zakończenia spotkania.

O czym nie wolno zapomnieć, stawiając dom bez zezwolenia

Dobrym pomysłem jest często również zbudowanie na naszej działce domku. W sytuacji, gdy zależy nam na czasie, trzeba spytać doświadczonych znajomych, w jakich przypadkach można budować domki bez pozwolenia. Większy budynek wymaga bowiem uzyskania specjalnego pozwolenia na jego wybudowanie. Posiadacze działek planując jej zagospodarowanie stawiają z reguły na taki rodzaj zabudowy, to zdecydowanie najszybsze i najlepsze rozwiązanie. Domki bez pozwolenia możemy budować tylko w ściśle określonych okolicznościach uregulowanych stosownymi przepisami. Pamiętajmy, że nie mamy możliwości stawiania bez zezwolenia domków piętrowych czy innych niż wolnostojące. Nie bagatelizujmy też regulacji stanowiącej, iż domek nie może mieć powierzchni większej aniżeli 35 m2. Po trzecie, domki bez pozwolenia nie mogą być wznoszone na naszej działce bez żadnych ograniczeń co do ich ilości. Liczba takich domków na działce nie może bowiem przekraczać jednego na każde 500 m2 jej powierzchni.